Wie?
- Laurence De Backer - Vroedvrouw, Lactatiekundige (IBCLC)
- Veronique Van den Eynden - Kinesitherapeute
- Monique Van Bokhoven - Relaxatietherapeute
- Susan Moerdijk - Osteopate
- Adèle Wechsler - Diëtiste
- Fay Kerremans - Psychologe
- Caroline Lafaille – Kinderpsychologe
- An Van den Wouwer - Logopediste
- Sonia Peeters - Pedicure
- Joke Vangeel - Seksuologe
Meer Informatie
Logopedie: An Van den Wouwer
An Van den Wouwer
|
Welkom bij de logopedisch praktijk bij VITA!
Hier komt u terecht bij onze logopediste An Van den Wouwer. Ze helpt kinderen, adolescenten en volwassenen met articulatie-, taal-, slik-, stem- en leerproblemen.
Logopedie is een toegepaste gedragswetenschap, waarbij we het probleem oplossen door nieuw gedrag aan te leren en foutief gedrag te verminderen. An werkt in nauw overleg met de cliënt. Ouders/partners zijn ook van harte welkom tijdens de therapie. De transfer naar het alledaagse leven verloopt zo vlotter, omdat u tijdens de therapie leert wat de verwachtingen zijn in de thuissituatie.
Waarmee kan An Helpen?
- lees-, schrijf- en rekenstoornissen
> dysorthografie (spelling), dyslexie (lezen) en/of dyscalculie (rekenen).
> deze problemen treden op terwijl er toch sprake is van een normale intelligentie. - taalontwikkelingsstoornissen
> wanneer de taalontwikkeling een ander of een vertraagd verloop kent.
> dit gaat over de taalvorm, de taalinhoud én/of het taalgebruik. - articulatieproblemen
> als bepaalde spraakklanken niet of verkeerd worden uitgesproken.
> typische voorbeelden zijn: lispelen, het niet kunnen uitspreken van /r/,…
> de stoornis kan meervoudig zijn. - afwijkend mondgedrag
> bij mondademhalen, duim-/vingerzuigen, tongpersen, foutief slikken,…
> er is een verband tussen afwijkend mondgedrag en gebitsafwijkingen. - stemstoornissen
> functionele stemstoornissen ontstaan door verkeerd stemgebruik of stemmisbruik en kunnen leiden tot stemknobbels, stembandpoliepen,…
> organische stemstoornissen ontstaan door bv. strottenhoofdkanker, stembandverlamming,… - vloeiendheidsproblemen (stotteren, broddelen, spreekvrees)
> discontinuïteit qua spreeksnelheid en/of spraak met te veel inspanningen. - afasie
> verworven taalstoornissen ten gevolge van een hersenletsel. - dysarthrie
> verworven spraakstoornis ten gevolge van een hersenletsel. - dysfagie
> slikstoornissen met neurologische of structurele oorzaken.
Wie is An?
An Van den Wouwer behaalde in juni 2007 haar bachelordiploma aan de Lessius Hogeschool te Antwerpen en in juni 2009 haar masterdiploma aan de Universiteit Gent. Na haar studies begon ze meteen als zelfstandige logopediste en werkte ze tijdelijk in een onderzoekscentrum. Daarna is ze gestart als logopediste in het buitengewoon secundair onderwijs alwaar ze werkt met jongeren met een mentale beperking. Deze job combineert An met de praktijk VITA. De verschillende ervaringen maken dat ze zich als allround logopediste zal toeleggen op de therapie bij personen met articulatie-, taal-, slik-, stem- en leerstoornissen.
Tarieven
Wij zijn geconventioneerde logopedisten en werken conform de tarieven van het RIZIV.
Praktisch stappenplan voor opstart:
1. U meldt zich telefonisch aan (nummer onderaan).
2. Hierna neemt u contact op met een kinderarts of NKO-arts (géén huisarts!) om een voorschrift te vragen voor een logopedisch aanvangsbilan.
3. In de praktijk logopedie wordt er een intake-gesprek en een logopedisch onderzoek gedaan.
4. Met de resultaten van het logopedisch onderzoek wordt er terug een voorschrift gevraagd bij de arts voor een logopedische behandeling.
5. Het voorschrift en het bijbehorend verslag van de logopediste worden opgestuurd naar het
ziekenfonds met de aanvraag voor eventuele tegemoetkomingen van het RIZIV. Ondertussen
kan de behandeling wel al opstarten.
Heb je nog vragen of wil je een afspraak maken?
An Van den Wouwer
Telefoon: 0473/78.06.37
Email: an@vita-antwerpen.be
